דף הבית אודותינו טיולי בוטיק מסלולים וטיפים קישורים אומרים תודה צור קשר
למה איטליה
אורה איטליה בפייסבוק

[email protected]
03-9601228
סביון 31 בית דגן

צפון והדולומיטים
צפון והאלפים
אזורי האגמים
טוסקנה
אומבריה ומרקה
רומא והסביבה
סורנטו - אמלפי
פוליה והאיים

למידע נוסף והכוונה אישית מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

אזור מבוקש:

 

למה איטליה? חופשה באיטליה - מותג היסטורי:

 

המושג "חופשה באיטליה" הינו שונה ובעל קונוטציה שונה מכל חופשה אחרת וכראיה ניצבת לנו ההסטוריה בשלל של הוכחות. כבר במאה ה-15, תקופת הרנסנס שנולד בפירנצה, העדיפו אצילי אירופה חופשה באיטליה ובמיוחד בטוסקנה ובאזור האגמים שבצפון המגף.

אפשר לומר שאנגליה הקרירה על אנשיה קרי האופי והמזג הם האחראים הראשיים להפיכת המושג "חופשה באיטליה" למותג.

וויליאם שייקספיר האחד והיחיד המחיז במאה ה-16 את הרומן "רומיאו ויוליה" שמתרחש בעיר ורונה שבצפון מערב איטליה, לא רחוק מאגם גארדה. שייקספיר, שכתב גם את המחזה "2 הג'נטלמנים מורונה" חווה כנראה חוויה רומנטית במהלך חופשה באיטליה, כנראה באזור של חבל ונטו והעיר ורונה, חופשה שכל כך השפיעה על יצירתו ולמעשה על הספרות הקלאסית הכלל עולמית. עד היום מושכת ורונה מיליוני אנשים בעלי נפש רומנטית שבמהלך חופשה באיטליה מגיעים במיוחד לביתה של יוליה האגדית בורונה כדי לגעת בפסלה (יותר נכון, לגעת בשד הימני שלה...)  ולהשיג אהבת אמת לכל חייהם.

 

חופשה באיטליה נחשבה למושג שהפך למותג באנגליה של המאה ה-18 והמאה-19. המשוררים בירון וקיט קיבלו במהלך חופשה באיטליה, בין גבעות טוסקנה במיוחד,  השראה לחלק מיצירותיהם, איין פורסטר כתב בשנת 1908 את ספרו הנודע "חדר עם נוף". העלילה הרומנטית המתרחשת במהלך חופשה באיטליה ריתקה את דמיונם של המוני אנגלים שיצאו בעקבות הספר לחופשה באיטליה בחיפוש אחר הרומנטיקה. הספר הפך מאוחר יותר לסרט "זיכרונות אהבה מפירנצה" שהפך את המושג "חופשה באיטליה" ובמיוחד בטוסקנה למקבילה טבעית למושג "חופשה בארץ הרומנטיקה"... גם עלילת הסרט היפה "לגעת ביופי" משכה הרבה צעירות רומנטיות לחופשה באיטליה בתקוה למצוא את ה"פאבריציו" שלהן, או אולי "ג'ובנ"י...

ספרו של דן בראון "מלאכים ושדים" גייס למושג "חופשה באיטליה" את אוהבי ספרות המתח. אפשר לראות בכל רחבי רומא ובמיוחד בואתיקן ובקסטלו סנט אנג'לו, תיירים המסתובבים כאשר בידם הספר "מלאכים ושדים" של דן בראון, כאילו היה זה מדריך תיירים פופולרי.

גם ספרה של פרנסיס מאייס "תחת שמש טוסקנה" הוציא את המוני האמריקאים מהרגליהם הקבועים שהמירו את חופשתם בקאריביים לחופשה באיטליה, או יותר נכון לחופשה בטוסקנה.

 

ידועני וחשובי עולם גם בימינו קונים אחוזות ווילות ברחבי המגף וכך יכולים הם לצאת לחופשה באיטליה בכל עת שיחפצו ובלי הכנה מוקדמת, שכן הוילה או האחוזה שברשותם נמצאות שם עבורם בכל עת. לדוגמא: בית המלוכה הבריטי, הזמר פול מקארטני והזמר סטינג שרכשו אחוזות בטוסקנה וכמובן ג'ורג' קלוני שמבלה ימים רבים בוילה היפהפיה שלו על אגם קומו. גם האלפיון העליון שלנו התאהב ברעיון ואנחנו יכולים לפגוש באיטליה ישראלים (מבלי לפרט שמות...) בעלי אחוזות ווילות עתיקות בטוסקנה, אומבריה וגם בצפון.

וכך הפך המושג "חופשה באיטליה" למותג, ואפשר לומר שמי שלא חווה חופשה באיטליה ולו פעם אחת לפחות בחייו – חופשה באיטליה לעצמו הוא חייב...

חזור