דף הבית אודותינו
טיולי בוטיק
מסלולים וטיפים קישורים אומרים תודה צור קשר למה איטליה אורה איטליה בפייסבוק

info@oraitalia.co.il
03-5710992
אשרמן 33 תל אביב

צפון והדולומיטים
צפון והאלפים
אזורי האגמים
טוסקנה
אומבריה ומרקה
רומא והסביבה
סורנטו - אמלפי
פוליה והאיים

למידע נוסף והכוונה אישית מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

אזור מבוקש:
דרומה מרומא - תרבות, אמנות והיסטוריה בדרום איטליה

 

south2

south3
south4

טיול 7 ימים - 6 לילות
 

המגף האיטלקי הנו רב פנים – עירוב של נופים, צלילים, ניחוחות ומסורות תרבותיות. גורם מעצב בתולדות התרבות האנושית. איטליה הייתה תמיד משאת נפש עבור האדם המשכיל, מוקד דתי וחילוני לעלייה לרגל, ומקום משכן המוזות – יעד למסע חניכה במעיין הידע והיופי.
 

בסיור זה נצא אל מחוזות הדרום – המצו ג'ורנו בפי האיטלקים – תערובת מופלאה של ים תיכוניות חושנית, צבעונית וקולנית. חיבור לים ולאדמה כאחד, דרכי חוף מרהיבות, עיירות, כפרי דייגים, אוכל, שירים נפלאים והרבה חום אנושי. הדרום הוא המקום שבו צומחים הלימונים והשמים לעולם אינם קודרים. הוא עמוס במגוון תרבותי של יצירות אמנות ותרבות נשגבות, אותן נלמד להכיר ובשביליהן נצא לסיור שהוא סיפור מסע שלעולם לא נגמר.

 

יום 1 – טיסה לרומא, פלסטרינה, טיבולי - וילה אדריאנה
ניסע לעבר פלסטרינה – עיר רומית בעברה, שנודעה בקומפלקס המפואר של מקדש פורטונה, אלת המזל. נבקר בארמונה של משפחת ברבריני, שנבנה על שרידיו, המשמש כיום משכן למוזיאון הארכיאולוגי ובו מוצגים ידועים כמו הפסיפס הנילוטי. משם נמשיך אל עבר העיירה טיבולי, שבשוליה בנה הקיסר אדריאנוס חווילה מהמפוארות בעולם העתיק. קומפלקס ייחודי זה מכיל ארמונות, מרחצאות, מקדשים וספריות, ומשקף את אישיותו רבת הפנים של הפטרון – קיסר, ארכיטקט ופילוסוף, שהיה אף שותף בתכנונו. משם נרד דרומה לסורנטו, למלון.
 

יום 2 – האי קאפרי
שיט קצר יוביל אותנו לאחת מפנינות האזור, האי קאפרי, שידוע כאי האושר, אי החלומות ומקור משיכה עוד מהתקופה הרומית. נסייר בסמטאות של בתים מסוידים לבן ובוגונביליות צבעוניות, שמהן נשקפים נופים עוצרי נשימה. נבקר בגני אוגוסטוס, בווילה "סן מיקלה", שבנה הסופר השבדי אקסל מונטה, בכנסיית סן מיקלה, הידועה באריחי המיוליקה שלה, ונעפיל למונה סולרו, משם נשקף נוף מהיפים שראיתם. כמו בשיר, לעת ערב, נחזור לסורנטו.


יום 3 – פסטום, מונטה פאיטו

נדרים אל עבר פסטום, מושבה יוונית עתיקה ובה מקבץ של מקדשים יווניים מהידועים בעולם העתיק, חפירות ומוזיאון מרתק. נשוב לאזור סורנטו ובדרכנו נעפיל ברכבל למונטה פאיטו, המשקיף על המפרץ.


יום 4 – קוסטיירה אמלפיטנה – אמלפי, רוולו
נצא בדרך הררית מפותלת – נוף אגדי של ים והרים – אל אמלפי, שהייתה בירתה של רפובליקה משגשגת. סמטאותיה הציוריות והעמוסות עבודות קרמיקה הן מיזוג של ניחוחות מזרחיים אקזוטיים וים תיכוניות. נבקר בקתדרלה ובקלוי סטר, שבהם נפגשו מזרח ומערב. משם נעפיל אל רוולו, עיירה קסומה המשקיפה על מפרץ סורנטו, שמבניה ונופה שימשו השראה לאנשי רוח ואמנים. נבקר בווילה צ'ימברונה, היושבת ביפה נוף וטובלת בגנים, בקתדרלה ובמוזיאון, ונשוטט ברחובותיה המתפתלים.


יום 5 – פומפיי, נאפולי
בבוקר נצא לכיוון פומפיי – עיר רומית עתיקה ושוקקת שנקברה תחת האפר הוולקאני שהתפרץ מהר הגעש ווזוב. נהלך בין רחובות, בתים, חנויות, מסעדות, סדנאות, מרחצאות בתי בושת, מבני ציבור וקברים – מסע בזמן אל עיר שנהרסה באחת. משם, חזרה לנאפולי. נבקר במוזיאון מדרה או בקאפו די מונטה, נמשיך לסיור בגלריה ויטוריו עמנואלה השנייה, פיאצה פלביצ'יטו, אזור הארמון והאופרה ומדרחוב ויאה טולדו.


יום 6 – נאפולי
את היום נקדיש לנאפולי – בירת חבל קמפניה, היושבת על מפרץ יפה. תערובת של ארמונות פאר ומבצרים, רבעים מודרניים מעודכנים מול סמטאות וחבלי כביסה. שווקים קולניים ובתי קפה מתוחכמים. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי ובו האוסף הגדול בעולם של תמשיחי קיר, פסלים ועוד מחפירות פומפיי והרקולנום, מפאר האמנות הרומית. נשוטט בספאקה נאפולי – הלב ההיסטורי העתיק והציורי של העיר, ובו חנויות לממכר פסטה, פסלוני קדושים ומזכרות. כאן גם מרדונה הוא קדוש. נהלך בין כנסיות, מנזרים, קפלות וארמונות עמוסים בשכיות חמדה, סודות כמוסים, שבחלקם נבקר: מנזר ג'זו, כנסיית סנטה קיארה והקלויסטר עם אריחי הקרמיקה והמוזיאון, קפלת סנט סוורו והדואומו. ניסע לאורך הטיילת ונעלה לתצפית מרהיבה על המפרץ והעיר מפארק וירגיל.


יום 7 – קפואה - סנט אנג'לו, מונטה קסינו, טיסה לת"א
נצא מסורנטו צפונה, אל העיירה העתיקה קפואה, ובה כנסייה ביזנטית המוקדשת למלאך מיכאל מהמאה ה-12, מכוסה בתמשיחי קיר ייחודיים. משם נצפין אל עבר מונטה קסינו, מנזר היושב על הר גבוה, המפורסם גם בהיותו מנזר הבית של מסדר הבנדיקטינים וגם בקרבות מימי מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לשדה התעופה של רומא לטיסה הביתה.

 

מחיר הטיול: יקבע בהתאם


המחיר כולל:
טיסות: תל-אביב-רומא / רומא-תל-אביב.
אוטובוס ממוזג ונוח עד 12 שעות ביום.
לינה במלון ארבעה כוכבים בסורנטו.
ארוחות בוקר בסגנון בופה לכל ימי הטיול.
ארוחות ערב בכל ימי הטיול: חמש ארוחות במלון וארוחה אחת במסעדה מקומית.
כניסות לאתרים כמפורט במסלול.
בילוי ערב במופע טרנטלה (ערב פולקלור).
תשלום עבור מיכל.
הרצאת מבוא לפני היציאה.

 

המחיר לא כולל:
ארוחות מעבר למפורט בסעיף "המסלול כולל".
ביטוחים מכל סוג שהוא.
טיפים מכל סוג שהוא (יש לתת לנהג טיפ של מינימום שני יורו לאדם ליום, ויותר לפי שביעות רצון).
שירותי סבלות.
כל מה שלא רשום בסעיף "המחיר כולל".
המחיר לא כולל תוספות דלק מעבר לתאריך ...

תנאי ביטול:
יקבעו בהתאם לתאריכים


תנאי תשלום: ניתן לשלם במזומן בשקלים לפי שער המחאות גבוה ביום התשלום, או בכרטיס אשראי (כרטיסי אמריקן אקספרס ודיינרס לא יתקבלו) בתשלום אחד או בשלושה עד 18 תשלומי קרדיט.


הרשמה טלפונית במשרדי אורה איטליה כשהטיול יהיה רלוונטי: 5710992 -03.


 

חזור